logo

Vitajte na našich nových stránkach. Pripravili sme vám príjemné prostredie s responzívnym dizajnom. Stránky si pohodlne pozriete na vašich mobiloch či tabletoch. Každý z nás miluje zvieratá a psov obzvlášť. Sú to inteligentné stvorenia, no občas prešibané. Každý z nás sa ocitol v situácii, že si nevedel rady. Základom každého výcviku je nastavenie správnych očakávaní. Sused má nemeckého ovčiaka, dokáže fantasticky obranu, aportovať či poslušnosť na jednotku. Vy máte labradorského retrievra. Chceli by ste, aby vedel rovnaké veci. Lenže to tak celkom nejde. Labrador je od prírody iný. Má iné vlastnosti a preto je nutné si uvedomiť, že nikdy nebude vynikať v obrane. Aportovať je mu prirodzené čiže to treba rozvíjať, naopak obrana nie. Základnú poslušnosť vďaka inteligencii a pažravosti zvládne určite. Či už rýchlejšie alebo pomalšie. Základ je si uvedomiť čo chcem so psíkom dosiahnuť, aké ma predispozície a aké mám ja možnosti. Ak viem, že sa psíkovi môžem venovať iba raz do týždňa, tak nemôžem očakávať, že bude napredovať ako susedov psík, ktorému sa venuje každý deň, čiže 7-krát viac ako ja. Na internete nájdete určite veľa zaručených tipov a trikov, no musíme vás sklamať – jednoduché to nikdy nie je, vždy si to vyžaduje váš čas.

Náš štýl trénovania je založený na pozitívnej motivácii. Odmeňujeme psíkov pozitívne za každý splnený povel, ktorý sa nám podarí. Postupom času treba pamlsky pomaly ale isto odburávať. Každý psík je ale individuálny. Niektorý pamlsky chce, niektorý nie. Treba nájsť u psíka motiváciu, za ktorú je ochotný pracovať. U niekoho funguje hračka, u niekoho loptička, u niekoho následná hra s majiteľom po cvičení.

V našich službách vám ponúkame tréning psíkov. Vieme sa dohodnúť na osobnom tréningu či virtuálnom. Psíka vždy trénujeme s vami, aby ste boli v kontakte a naučili sa čo najviac. Naše znalosti neskrývame ale naopak, zdieľame ich s vami. Sme vám plne k dispozícii v okrese Michalovce. Viac informácií na trenujpsa.sk.

 

Kajo, trenujpsa.sk