Do rúk sa nám dostal taktický obojok Front Line od značky Dogtactics. Rozhodli sme sa ho otestovať a priniesť vám naše dojmy. Obojok sa predáva v troch farbách a troch veľkostiach. Pre nášho figuranta (čokoládový labrador) sme zvolili čiernu farbu a veľkosť obojku L. Vodítko Front Line sa predáva iba v jednej veľkosti (150 cm), farbu sme taktiež zvolili čiernu.

Balenie

Veľmi príjemne nás potešilo balenie, v ktorom celý set prišiel. Krabička bola pevná, obojok a vodítko úhľadne uložené. Nechýbala výstielka pre bezpečné doručenie produktu.

Materiál a vlastnosti

Obojok je z veľmi kvalitných materiálov, konkrétne z polyamidových vlákien. Napriek širke 5 centimetrov, nebolo možne obojok nijako deformovať či ohnúť. Výrobca dokonca garantuje vrátenie penazí do 365 dní, čiže nie je dôvod tento obojok nevyskúšať. Pri bežnom používaní si však nevieme predstaviť, ako by sa tento materiál unavil a zničil. Na obojku sú dve veľké kovové D-krúžky, čo vám umožnuje značnú variabilitu a pohodlie. Z rovnakého materiálu ako krúžky je aj zapínanie. Dierky sú odstupňované pomerne dobre, čiže nebol problém nájsť vhodný obvod. Veľmi dobre hodnotíme praktický úchop na obojku. Kto má väčšieho psa, tak to rozhodne využije.

Polyamid:

  • vysoká pevnosť za sucha i za mokra
  • vysoká odolnosť proti odretiu
  • vysoká pružnosť
  • možnosť trvalého plisovania
  • vysoká biologická odolnosť
  • stálost voči chemickým činidlám, hlavne alkáliám
  • nízká špecifická váha, veľký špecifický objem
  • veľmi ľahké udržiavanie (pranie, sušenie)

Použitie v praxi

Obojok používame približne tyždeň, no zatiaľ ani známka nejakého opotrebovania materiálu. Obojok je jednoduchý na používanie, nastavíte príslušný obvod, nasadíte psíkovi a hotovo. V testovanom sete sme mali i vodítko, tak sme ho ihneď použili. Má iba 150 centimetrov, no ale dva úchopy, ktoré slúžia pre lepšiu kontrolu psíka. Materiál je rovnaký ako pri obojku, takže o dlhovekosť setu netreba mať starosť. Vďaka 5 centimetrov širokému obojku s mäkkou vnútornou stranou, psík vyzeral pokojne a nepociťoval žiaden stres. Pri lacnejších variantoch sa nám bežne stávalo, že obojok sa ohol či skrútil. Na celom sete sme nenašli jediný plastový diel, čo nás napĺňalo pocitom kvality počas celej doby testovania.

Cena a konkurencia

Pri písaní tejto recenzie stojí obojok Front Line 28 eúr, vodítko Front Line 17 eúr. Pri dôkladnom googlení sme našli len zopár podobných produktov, no ceny boli takmer dvojnásobné. Príklad Gappay taktický obojok za 73,45 eúr. Okrem čínskych variant sme našli i jeden ďalší, ktorý ale taktiež atakuje sumu 50 eúr (odkaz). Za nás je Dogtactics ideálna varianta, cenovo to vychádza najlepšie, podporíte slovenskú firmu, dohovoríte sa v našom jazyku a komunikácia skrz facebook messanger je na jednotku.